8tv
22 آذر 1401 - 19:58

همکاری‌های مشترک ایران و روسیه برای ساخت هواپیما

معاون صنایع حمل و نقل وزارت صمت از اشتراک توانمندی‌ها و توسعه تعاملات بین ایران و روسیه برای ساخت هواپیما با ظرفیت "۷۰ تا ۱۵۰" نفره خبر داد.

به گزارش خبرگزاری مهر به نقل از صدا و سیما، معاون صنایع حمل و نقل وزارت صمت از اشتراک توانمندی‌ها و توسعه تعاملات بین ایران و روسیه برای ساخت هواپیما با ظرفیت "۷۰ تا ۱۵۰" نفره خبر داد.

بر اساس این گزارش «منوچهر منطقی» معاون صنایع حمل و نقل وزارت صمت در آئین گشایش یازدهمین نمایشگاه بین‌المللی هوایی ایران که صبح امروز در سالن خلیج فارس مرکز همایش‌های بین‌المللی برگزار شد، هدف از برپایی این نمایشگاه را آغازی برای همکاری‌های راهبردی و برداشتن گام‌های رو به جلو در صنعت هوایی عنوان کرد و اظهار داشت: یکی از بحث‌های مهم این نمایشگاه شبکه‌سازی و فراهم کردن بستری برای رسیدن به دستاوردهای مد نظر در صنعت هوایی است.

منطقی با اشاره به دستاوردهای نمایشگاه‌های سال‌های گذشته افزود: برخی نتایج برگزاری نمایشگاه‌های پیشین، قرار گرفتن شرکت‌های دانش‌بنیان در زنجیره تأمین و ساخت هواپیما و بالگرد، همچنین توسعه پهپادها در بخش‌های تجاری کشور، ایجاد کنسرسیوم بین شرکت‌های فناور جهت طراحی و توسعه هواپیما و بالگرد بود.

منبع: مهر
شناسه خبر: 909255