8tv
09 آذر 1401 - 18:18

پیشنهاد وزیردفاع روسیه برای استفاده ازسلاح پیشرفته در جنگ اوکراین

وزیر دفاع روسیه پیشنهاد استفاده از سیستم های تسلیحاتی پیشرفته را در عملیات ویژه در اوکراین مطرح و به آموزش ۳۰۰ هزار نیروی ذخیره طی دو ماه اشاره کرد.

به گزارش خبرگزاری مهر به نقل از المیادین، «سرگئی شویگو» وزیر دفاع روسیه امروز چهارشنبه در نشست مدیریت وزارت دفاع روسیه گفت که فدراسیون روسیه بودجه تولیدات نظامی را در سال ۲۰۲۳ یک و نیم برابر افزایش خواهد داد.

بر اساس این گزارش، وزیر دفاع روسیه ضمن اعلام این خبر افزود که این اقدام، تأمین تسلیحات و تجهیزات نظامی به تشکیلات و واحدهای نظامی با آمادگی مداوم را تا ۹۷ درصد ممکن می‌سازد.

سرگئی شویگو در بخش دیگری از سخنانش اظهار داشت: حدود سه هزار مربی در آموزش نیروهای ذخیره که به عنوان بخشی از بسیج نسبی در بیش از ۱۰۰ پایگاه آموزشی در روسیه و بلاروس فراخوانده شده بودند، شرکت کردند. بیش از ۳۰۰ هزار نظامی ذخیره در دو ماه آموزش دیده اند که این عدد شامل داوطلبان نیز می‌شود.

وی استفاده از سامانه‌های تسلیحاتی پیشرفته در عملیات ویژه نظامی در اوکراین را پیشنهاد داد و بر ضرورت ادامه مدرن‌سازی سامانه‌های پیشرفته، ایجاد و استفاده از آنها در ادامه این عملیات تأکید کرد و گفت که این مهم با استفاده از سیستم‌های آتش بار شناسایی و تهاجمی، از جمله هواپیماهای بدون سرنشین و همچنین انواع مدرن و پیشرفته سلاح محقق خواهد شد.

وزیر دفاع روسیه همچنین توضیح داد که این وزارتخانه در حال تلاش برای بهبود نبرد ضد باتری سامانه‌های موشکی است و تأکید کرد: سامانه‌های توپخانه‌ای دوربرد «تورنادو-اس» و سامانه‌های توپخانه‌ای «مالکا» در اجرای این مأموریت شرکت و امکان انهدام مؤثر سامانه‌های موشکی و توپخانه‌ای خارجی را فراهم می‌کنند.

منبع: مهر
شناسه خبر: 890492